Chihuahua Sõprade Liit Facebookis
Chihuahua Sõprade Liit Twitteris
Chihuahua Sõprade Liit Instagram

Kohvikukoolitus Pavlova kohvikus

14. aprillil toimus T1 keskuse teise korruse kohvikus Pavlova Cafe arvult viieteistkümnes koerte kohvikukoolitus.

Chihuahua Sõprade Liidu koerad ja nende omanikud kogunesid taas kohvikusse, et tähistada raamatu “43 trikki koertele” ilmumist ja teha ka näitlik koolitus, kuidas koeraga kohvikus viisakalt ja turvaliselt viibida. Meie koerad teavad, et laualt ei tohi toitu süüa ega taldrikuid lakkuda. Viks koer ei tõsta avalikus ruumis jalga ega haugu. Koeraomanikud peavad iseenesestmõistvaks, et avalikus ruumis hoiame koera rihmastatult ja ei lase koeral kaaskodanikke nuuskida ega neile peale hüpata. Loomulik on see, et enne koeraga sisenemist küsitakse, kas antud ettevõte on koerasõbralik ja alles siis sisenetakse.

Koer võiks olla omaniku jalgade juures, koertekärus või koerakotis, nii on turvaline talle ja ei sega ka teisi külastajaid. Kui ettevõtte töötaja on lubanud, võib koera kaasa võetud tekile toolile või diivanile istuma või lamama panna. Muidugi peab koer siis ka kuuletuma. Enamus koerasõbralike toitlustusettevõtete teenindajatest pakuvad koerale juua. Vesi tuleks asetada põrandale laua alla, nii ei sega koera veekauss teisi külastajaid ja keegi ei astu kogemata ka sinna sisse.

Koera, keda ei ole sotsialiseeritud või kes ei ole avalikes söögikohtades varem viibinud, soovitame harjutada suvisel ajal kohvikute välisterassidel ja alles siis kaasa võtta ka siseruumidesse.

Nii mõnigi inimene võib huvi tunda, et miks me koeri kaasa võtame. Koer on karjaloom ja ta ei talu päevade viisi kodus ootamist, nad vajavad koos peremehega veedetud aega. Koer tuleb kaasa ükskõik kuhu, et mitte üksi koju jääda. Kui koer on puhas, ei ilasta, ei märgista ega haugu ning teab kuidas ootuspäraselt käituda, ei sega ta kaaskodanikke ega saa seetõttu kedagi häirida. Koerasõbralikke inimesi on palju rohkem kui neid, kes koera avalikus kohas näha ei soovi. Allergikud võivad ju ise koerale mitte lähedale tulla või sellest koeraomanikku teavitada.

Koerasõbralikke toitlustusettevõtteid lisame pidevalt juurde oma 7 aastat tagasi alustatud nimekirjale.

Me täname superarmsaid Pavlova kohvikuketi omanikke Snezana Härmat ja Olga Danilovat toreda kohvikupäeva eest. Nii maitsvat pavlova torti ei ole me enne maitsta saanud. Meie koerad said raamatupeol Platinum konservi eraldi neile kaasa võetud ühekordsetelt taldrikutelt. Ja muidugi ei söönud nad oma lõunat kohviku laudadelt vaid põrandal või omaniku käes olevalt taldrikult. Konserv oli aga hullupööra maitsev, seega järele ei jäänud mitte midagi.

Täname koerte kohvikukoolituse partnerit Pavlova, kohviku omanikke Snezana Härmat ja Olga Danilovat
Meie lahket toetajat Platinum

Fotod: Aivar Pärtel

  • Tule trenni!
    Koerte trennid
  • Saagem sõpradeks

  • Raamat “43 trikki koertele”
    Raamat "43 trikki koertele"
  • Meie toetame
  • Meie liikmelisus
  • Chihuahua Sõprade Liit | Registrikood: 80343122 | Telefon: (+372) 503 7388 | E-post: info@chihu.ee | a/a: 221056303035 Swedbank