Chihuahua Sõprade Liit Facebookis
Chihuahua Sõprade Liit Twitteris
Chihuahua Sõprade Liit Instagram

Esmased esemed, mida vajad chihuahuale

Kõigepealt tuleks leida spetsiaalne kott. Transpordikott peab arvestama koera suurusega ja olema turvaline ning mugav. Kutsikaea kott ei pruugi sobida täiskasvanud chihuahua mõõtudega, kuna tõustandardi järgi võib täiskasvanud chihuahua kaal olla kuni kolm kilo. Kott peab olema täiesti suletav, kindlasti peab olema kotil kinnitusrihm, millega saab kutsika turvaliselt kinnitada.

Chihuahua on uudishimulik ja tahab kindlasti kotist välja vaadata, seega peab kotil olema võrguga ja lukuga avatav aken, mille saab vajadusel sulgeda. Koti põhi ja seinad peavad olema tugevdustega, nii ei koorma me koera lülisammast ja veel väljaarenemata lihaskonda. Koti põhja aseta pestav kate. Fliis on soe ja pehme, sobib külma ja niiske ilmaga ning on kerge pesta. Naturaalne loomanahk on samuti väga pehme ja soe, kuid puhastamine keerukas. Suvel sobib koti põhja hästi naturaalne kangas, parim on siid, kuna sellel kangal on jahutav toime.

Pesa võiks olla pigem suletud, chihuahad tunnevad ennast siis kaitstuna. Pesa peab olema kergesti puhastatav. Pehme põhi peaks olema pestav. Pesa aseta nii, et see ei oleks kohe akna all ega keset põrandat.

Toidu- ja joogikauss peavad olema eraldi. Parim on mitte kolisev ja põrandal libisev materjal.

Traksid ja rihmad peaksid olema pehmest nahast või ka kangast. Traksid on väga turvalised ja ei koorma koera kaela ja lülisammast. Kutsikat on kerge ja turvaline traksidega käima õpetada. Sobivad ka kassidele valmistatud traksid, neid on müügil päris väikestes suurustes.

Vihmakeep või -jakk ning kombinesoon on samuti esmaste esemete hulgas. Vali võimalikult pehme kuid vettpidav kangas. Lukuga suletavad rõivad ei ole alustuseks parimad, lihtsam on sulgeda trukke ja krõpse.

Trikotaažpluus või -särk võib vajalik olla kutsikale ka suveõhtul, samuti saab seda vihmakeebi või -jope all kasutada. Jälgi ostes kaeluse ümbermõõtu ja arvesta sellega, et koeral on lisaks ka kaks kõrva, mis peaksid kaelusest vaevata läbi mahtuma. Parim materjal soojapidavuse ja vee hülgamise omadustega on fliis. Kutsikale ei ole otstarbekas hankida mitmeid rõivaid hetkel sobivas suuruses, kuna nad kasvavad kiiresti.

Mänguasjad peavad olema koera suurust arvestavad, chihuahuadele meeldivad üldjuhul karvased ja piiksuvad lelud. Osta vaid lemmikloomadele valmistatud mänguasju ja jälgi ka ostes, et neist ei eralduks karvu, tehissilmi ja muud mis võiks ohustada koera tervist.

Nüüd oled hästi varustatud ja võid rahulikult beebi koju tuua :)


Krista Laanet
sülekoerte trikitreener

  • Tule trenni!
    Koerte trennid
  • Saagem sõpradeks

  • Raamat “43 trikki koertele”
    Raamat "43 trikki koertele"
  • Meie toetame
  • Meie liikmelisus
  • Chihuahua Sõprade Liit | Registrikood: 80343122 | Telefon: (+372) 503 7388 | E-post: info@chihu.ee | a/a: 221056303035 Swedbank