Chihuahua Sõprade Liit Facebookis
Chihuahua Sõprade Liit Twitteris
Chihuahua Sõprade Liit Instagram

Kaheksa kevadist ohutusnõuannet: et su koera ja sinu toredad jalutuskäigud ootamatuks õudusunenäoks ei muutuks

15. apr., 2016

Kaheksa kevadist ohutusnõuannet: et su koera ja sinu toredad jalutuskäigud ootamatuks õudusunenäoks ei muutuksKevad on käes ja nii saate koos lemmikuga aina rohkem värsket ja sooja õhku nautimas käia. Siiski on mõned olulised asjad, mida meeles pidada, et toredad ja rõõmsad jalutuskäigud ikka sellisteks jääkski. Toome välja teadmised, mis igale koeraomanikule lausa kohustuslikud!

Kõike ei ole vaja suhu toppida

Enne kui su koer kõikvõimalikke juurikaid ja puunotte närima hakkab, tasub veenduda, et need talle haiget ei tee. Mänguhoos võib lemmikloom ootamatult lämbumisolukorda sattuda ja see põhjustab paanikat nii sinus kui temas. Võta mängimiseks kaasa hoopis lendav taldrik, see on koerale ohutu ja sulle kerge kanda.

Hoia koer uutest taimedest eemal

Paljud koerad söövad rohtu ja selles ei ole midagi halba. Kui su lemmikul on aga kombeks kõikvõimalikke taimi närima hakata, siis ole valvas. Paljud lilled ja põõsad võivad su lemmikule tekitada mürgistuse, teda oksendama panna või palavikku tõsta. Halvimal juhul võib tähelepanematus võrduda looma surmaga.

Kasuta kevadisel suurpuhastusel loomasõbralikke vahendeid

Kõlab küll elementaarsena, kuid paljud loomaomanikud unustavad koristades peaksid nad kasutama loomasõbralikke tooteid. Enne, kui tohutut keemiat poest koju tassima hakkad, veendu, et olukorras, kus su lemmik pärast kõik sinu puhastatud pinnad keelega üle käib, ta endale sellega mõnd tervisehäda ei tekita.

Hoia lemmikul allergiate suhtes silma peal

On koeri, keda kimbutavad kevadised allergiahood. Erinevalt inimestest, tekivad neil aga aevastushoogude asemel nahaprobleemid. Kui näed oma koeral mõnd kahtlast löövet, pöördu kindlasti arstile.

Autode juures ole valvas

Seda nii liiklusohutuse kui ka koera tervise mõttes. Teadagi võib autode alt nii mõndagi lekkida – looma jaoks võib olla tegemist põneva loiguga, kuhu oma nina ja suu sisse toppida. Liigeldes jälgi autosid, inimesi ja jalgrattureid.

Alusta kirbu- ja puugitõrjega varakult

Kui su koer ei saa pidevalt parasiiditõrjet, siis nüüd on selleks küll kõige viimane aeg. Kindlasti tuleb lisaks kirbu- ja puugitõrjele ka ussirohtu kasutada.

Park peab jääma lõbusaks mängupaigaks

Nii kui ilmad soojenevad, viivad inimesed oma lemmikuid rohkem ka koertele mõeldud mänguparkidesse. Veendu, et see oleks sinu koera jaoks ohutu, et seal ei toimuks mingit kiusamist ja et su lemmikul oleks lõbus. Nii jääb talle sellest paigast hea mälestus.

Ei mingeid magusaineid!

Olgugi, et suur lihavõtteaegne šokolaadisöömine on läbi, vedeleb paljudel meist laual pidustuste jääke kommide näol. Kanna hoolt, et su lemmik neid kätte ei saaks, need ei tee tema tervisele kuidagimoodi head.

Allikas: Kaheksa kevadist ohutusnõuannet: et su koera ja sinu toredad jalutuskäigud ootamatuks õudusunenäoks ei muutuks – Lemmikloom

  • Tule trenni!
    Koerte trennid
  • Saagem sõpradeks

  • Raamat “43 trikki koertele”
    Raamat "43 trikki koertele"
  • Meie toetame
  • Meie liikmelisus
  • Chihuahua Sõprade Liit | Registrikood: 80343122 | Telefon: (+372) 503 7388 | E-post: info@chihu.ee | a/a: 221056303035 Swedbank