Chihuahua Sõprade Liit Facebookis
Chihuahua Sõprade Liit Twitteris
Chihuahua Sõprade Liit Instagram

Kitsepiim

29. dets., 2014

KitsepiimKitsepiim on juba aastasadu tuntud ja hinnatud tervistava joogina. Kuna paljud koerad ei talu lehmapiima ega ka sellest valmistatud tooteid, on kitsepiim hea asendus loomuliku loomse valgu ja paljude mineraalide ning vitamiinide saamiseks. Eestis on võimalik osta ka ilma säilitusaineteta, pastoriseerimata, kuid vähesäilivat jahutatud kitse toorpiima.

Minu noorem koer ei saanud oma ema piimast juba kutsikana isu täis ja jäi pärast imetamise lõppemist rahutuks, samuti oli probleeme loksuvate hammastega ehk siis kaltsiumi imendumine oli koeral häiritud. Seetõttu hakkasin talle ostma naabertalu öko lehmapiima, mida lahjendasin pooleks veega. Sageli oli koeral järgmisel päeval kõht pisut pehmem või koguni lahti. Siis aga avastasin kitsetoorpiima, mida olen koerale nüüd mõnda aega pakkunud. Võiksin öelda, et kitsepiim maitseb talle veel enam ja mingeid vastunäidustusi ei ole ma senini avastanud. Koera silmad on erksad ja selged, väljaheited korras, karv läigib ja lisaks kõigele eeltoodule olen märganud, et muidu rahutu loomuga Augusto on ka silmnähtavalt rahulikumaks muutunud. Arvan et rahulikumaks teeb teda looduslik ja kõrgekvaliteetne rohke B-grupi vitamiinide hulk piimas. Kuna kitsepiimas on ka A- ja D-vitamiin, on imendumine garanteeritud.

Kitsepiim on kergesti seeditav, kuna selles leiduvad valgud on srtuktuurse koostisega, mille tõttu on seedimine ja omastamine kiirem ja see ei kutsu esile allergilisi reaktsioone. Kitsepiim aitab väga hästi ka nahahaiguseid ravida, taastab üldist tervist , tõstab immuunsüsteemi võimekust ning normaliseerib soolestiku mikrofloorat. Kits sööb lehmast oluliselt erinevamaid taimi, kuna talle on võimaldatud vabas looduses söömine. Lehm ei söö takjalisi taimi, millest kits aga palju mineraale ja vitamiine saab.

Kitsepiim sisaldab rohkelt vaske, magneesiumi, mangaani, tsinki, fosforit, koobaltit ja bioloogiliselt aktiivset kaseiini.

Kitsepiima ei ole vaja koera jaoks lahjendada, kuid kindlasti roiskub see kiiremini kui lehmapiim. Kitsepiim on rammusam kui lehmapiim ja seda tuleb ka koera toidumenüüs arvestada.

Artikkel koostatud erinevaid materjale kasutades ja oma koera jälgimisel tehtud järeldustest.


Krista Laanet
Chihuahua Sõprade Liit

  • Tule trenni!
    Koerte trennid
  • Saagem sõpradeks

  • Raamat “43 trikki koertele”
    Raamat "43 trikki koertele"
  • Meie toetame
  • Meie liikmelisus
  • Chihuahua Sõprade Liit | Registrikood: 80343122 | Telefon: (+372) 503 7388 | E-post: info@chihu.ee | a/a: 221056303035 Swedbank