Chihuahua Sõprade Liit Facebookis
Chihuahua Sõprade Liit Twitteris
Chihuahua Sõprade Liit Instagram

Koera pidamine korteris: seitse nõuannet, et nii su lemmikloom kui ka naabrid õnnelikud oleksid

15. aug., 2016

Koera pidamine korteris: seitse nõuannet, et nii su lemmikloom kui ka naabrid õnnelikud oleksidTänapäeval on paljud perekonnad vahetanud suure majapidamise soodsama ja kompaktsema korterielu vastu. See aga ei tähenda, et lemmikloomadest loobuma peaks. Küll on aga kindlad asjad, mida kodurahu, naabrite sõpruse ja koera heaolu nimel meeles pidama peab. Siin on seitse PestBesti leheküljel välja toodud nõuannet, mille iga korteris koera pidav inimene endale kõrva taha panema peaks.

Ole realist

On olemas koeratõud, kes sobivad korterisse ja on tõud, kes nelja seinaga piiratud kuubikusse kuidagi ära mahtuda ei taha. Energilised koerad nagu labrador ja kolli võivad kitsastes oludes lausa stressi sattuda ning tulemuseks on pereisa näritud sussid ja paha tuju. Samuti ei sobi korterisse ka suuremõõdulised neljajalgsed. Kui koer ikka vannituppa ära ei mahu, siis on ta sinu korteri jaoks kindlasti liiga suur. Ole nii enda kui ka oma lemmiku vastu aus, ära sunni teda end ebamugavalt tundma.

Elad üürikorteris? Suhtle esmalt oma korteriomanikuga

Enne, kui endale korterit otsima hakkad või kuhugi sisse kolid, räägi oma korteriomanikuga sellest, et sul on kaasas ka üks neljajalgne lemmik või plaanid teda endale võtta. Mõni korteriomanik on selle teema koha pealt eriti range ning seda teemat arutamata jättes võid end üsna pea taas korterikuulutusi otsimas leida. Väldi probleeme juba eos.

Vaktsineerimine ja parasiiditõrje olgu tehtud õigel ajal

See on eriti oluline, sest paljudel kortermajadel on ühiskasutatavad rohelised alad, kus jooksevad ringi nii lapsed kui ka lemmikloomad. Nii peab su koeral kindlasti olema tehtud parasiiditõrje ja samuti peaks ta olema korrapäraselt vaktsineeritud. Vaid nii saab haiguseid vältida. Samuti, kui peaks juhtuma ebatõenäoline ebameeldivus, et keegi su koera hammustamises süüdistab, ei saa keegi su peale haiguste levitamise asjus näpuga näidata.

Ole naabritega viisakas

Arvesta, et ükski kortermaja ei ole helikindel. Mitte kellelegi ei meeldi naaberkorterist kostuv pidev haukumine või ulgumine. Kui tead, et su koeral on kombeks end häälekalt väljendada, siis konsulteeri kindlasti koeratreenerite ning veterinaariga, et saada nõuandeid, kuidas oma koera vaiksemaks harjutada.

Arvesta, et pead oma koerale iga päev aega pühendama

Koer, kes elab pisikeses ruumis, vajab aega ja liikumist ka värskes õhus. Ja seda kindlasti rohkem, kui hommikune kehakergendustiir seda talle võimaldab. Isegi, kui väljas on tõeline koerailm, pead sa end kokku võtma ja oma lemmikuga ühe pikema jalutuskäigu tegema. Ja seda ka pärast pikka ning rasket tööpäeva.

Aita oma koeral uute oludega harjuda

Linna- ja korterielu võib olla lärmakas ja kiireloomuline. Tänaval vuravad autod, uued hääled, jalgratturid, teised loomad, pead patsutavad võõrad inimesed – su lemmikul läheb aega, et selle kõigega harjuda. Ole rahulik ja anna talle aega, aita teda kohanemisel.

Valmistu ka koduseks treeninguks

Pissitreening korteris võib olla aeganõudev ja palju keerulisem kui sama tegevus aiaga majas. Eriti, kui elad näiteks neljandal korrusel – trepist üles-alla käimine saab sinu uueks treeninguks! Kui kutsikas on aga pisike ja veel õues ei käi, siis kasuta moodsaid ja praktilisi „pissilappe“, mida igas lemmikutele mõeldud poes leida võid. Küll aga pea meeles, et iga asi võtab aega ning ära kaota rahulikku meelt!

Koera pidamine on vastutusrikas täiskohaga töö, olenemata sellest, kus sa elad. Jah, korteri puhul on vaja natukene rohkem planeerimist, kuid kindlasti ei ole see võimatu. Kui lood oma lemmikule mugavad tingimused, olete nii sina, tema kui ka teie naabrid kindlasti õnnelikud.

Allikas: Koera pidamine korteris: seitse nõuannet, et nii su lemmikloom kui ka naabrid õnnelikud oleksid – Lemmikloom.ee

  • Tule trenni!
    Koerte trennid
  • Saagem sõpradeks

  • Raamat “43 trikki koertele”
    Raamat "43 trikki koertele"
  • Meie toetame
  • Meie liikmelisus
  • Chihuahua Sõprade Liit | Registrikood: 80343122 | Telefon: (+372) 503 7388 | E-post: info@chihu.ee | a/a: 221056303035 Swedbank