KOERA KEHA ASEND

TÕLGE

Ma seisan siin ja olen oma keha nii pikaks ajanud kui võimalik. Minu saba on kange, kõrvad on kikkis ning rind on veidi ettepoole surutud. Karvad minu kaelal ja seljal turritavad. Tunnen end agressiivselt ja olen valmis ründama. Võõras, parem ära jama minuga!
Püüan teha end nii väikseks kui võimalik. Kujutan ette olen pisike kutsikas, hoian end maadligi ning võin end ka selili heita ja maas rullida. Võin suurest hirmust isegi mõne uriinitilga lasta. Tunnen, et olen nõrk ja allaheitlik. Palun ära tee mulle viga!
Liputan energiliselt saba! Olen heas tujus, sõbralik ja täis mängulusti! Ah, mis me siin lobiseme, lähme parem kohe mängima!
Minu saba on võimalikult madalal ja hoiab jalgade ligi. Ma kardan! See olukord hirmutab mind väga.
Minu kõrvad on kikkis nagu kaks antenni. Ma kuulsin, nuusutasin või märkasin, midagi, mis nõuab minu kohest tähelepanu. Olen ärevil!
Minu silmad on poolvidukil Ma võin tunda end hästi, kuid võin tajuda, et pean olema alandlik või alistuv.
Põrnitsen intensiivselt teise koera silmadesse Ma olen siin kõige tähtsam koer!
Vaata, ma tõstan oma esikäpa ja haugun, et sinu tähelepanu saada On mänguaeg! Mida sa veel ootad?! Haara pall ja lähme koerteparki!

Tegemist on väga üldistava ülevaatega. Koerte kehakeel on tegelikult kompleksne ja sügav, et selle täielikuks mõistmiseks ei piisa üksnes sellest, kui jäligida ainult saba asendit või kõrvade liikumist. Aga kindlasti on see heaks abimaterjaliks, millega oma parima sõbra tunnete õppimisel edasi minna.