Chihuahua Sõprade Liit Facebookis
Chihuahua Sõprade Liit Twitteris
Chihuahua Sõprade Liit Instagram

Lemmikloom reedab oma peremehe iseloomu

30. apr., 2014

Sina tahad koju korralikku valvekoera, mees ostab aga suure akvaariumi. Lapsed painavad hamstrit ja viimaks soetavad endale roti. Oh õudust! Aga kas teadsid, et loomi oma koju valitakse enda iseloomu järgi? Krantsisõbrad on kaastundlikud, kassipidajad realistid ja linnuomanikud ei saa hakkama pideva kädistamiseta.

Koerad

Kui su kodus elab koer, siis seisad kindlalt oma jalgadel ning tuled eluraskustega suhteliselt kergesti toime. Oled aktiivne, armastad liikumist ja vaheldust. Ilmselt oled idealist, optimist ja romantik, kes hindab ennekõike ustavust, ausust ning siiraid suhteid.

Kui sul on kodus krants, oled väga emotsionaalne ning kaastundlik. Iga kord, kui põrkad kokku olgu või väikseima ebaõiglusega, suudad end vaevu talitseda. Sinu elus on sageli ette tulnud hetki, mil sind ei mõisteta. Oled jäänud päris üksi, ometi pole sa muutunud kibestunuks. Vastupidi, suhtud juhtunusse kui veel ühte võimalusse elu tundma õppida.

Kui eelistad selliseid koeri nagu labrador, setter, terjer, spanjel või retriiver, viitab see su armastusele reisimise ja pideva liikumise vastu. Oled väga sõbralik, jumaldad suhtlemist, armastad aega veeta perekonna ja lähedaste sõprade seltsis. Oled kannatlik ega võta tülisid kuigi tõsiselt.

Kui su valik on langenud valvekoertele, siis meeldib sulle teiste inimeste tähelepanu ning eelistad võtta elult vaid parimat. Oled sõltumatu ning sind pole lihtne allutada. Suur tähtsus on sinu jaoks välimusel. Esmapilgul võid näida veidi kõrgina ning eemalviibivana, kuna oled ülimalt enesekindel. Tead täpselt, et austus tuleb välja teenida. Sind on raske millegagi üllatada. Väikese koera omanikuna oled tulvil armastust — sulle meeldib oma lähedasi armastusega lausa üle külvata. Oled liialt sentimentaalne, võimalik ka, et veidi kannatamatu ja kapriisne.

Kassid

Oled ratsionaalse ellusuhtumisega realist. Alati, kui sind tabab ebaõnn, suudad ikkagi tasakaalu säilitada. Oled sõltumatu ja enesekindel ning soovid samasuguseid omadusi näha ka oma hoolealuse juures. Armastad õrnust ning oled veendunud, et teod räägivad enda eest rohkem kui sõnad. Viibid meelsasti seltskonnas, kuid üpris sageli vajad ka üksiolemist. Sulle ei meeldi, kui inimesed sinust liiga palju teavad.

Sõpru valid väga hoolikalt. Vajad puudutusi. Meeldivad aroomid, massaaž, maniküür ja pediküür — kõik see aitab kiiresti lõdvestuda ning mõneks ajaks oma probleemid unustada. Kui su kiisu on vöödiline või täpiline, siis oled mugavust armastav inimene. Lood harmooniat kõikjal, kus viibid. Ilmselt oled hea kokk ning armastad kodust hubasust. Eksootilise kass omanikuna armastad luksust ning tahad, et kõik oleks maitsekas. Kui su lemmikuteks on siiami kassid, räägib see kiiresti vahelduvatest meeleoludest, võimalik, et oled väheke ekstsentriline persoon. Sa ei talu tülisid ning hindad kõrgelt eneseväärikust.

Rotid

Sulle meeldib rahulik kodune elu, seltskonnale eelistad üksindust. Armastad koguda, oled emotsionaalselt vaoshoitud ja kinnine. Nii nagu ka su sõbrale, on sullegi omane varjata romantilisi tundeid. Oled konservatiivne ning austad eelkõige traditsioone.

Linnud

Kärarikas seltskond on sulle lausa hädavajalik. Aga võib-olla ei jätku sulle tähelepanu ning linnukesest saab sulle asendamatu sõber, kes jagab ja ilmestab nukraid ning igavavõitu päevi… Kui oled nõuks võtnud papagoi rääkima õpetada, viitab see su kannatlikule meelele ja suurele töövõimele.

Hamstrid

Oled väga energiline ning suudad mitut asja korraga teha. Samas oled äärmiselt hajevil ning tüdid oma ettevõtmistest väga kiiresti. Sulle meeldib olla kiindunud, kuid kaldud arvama, et sul ei ole selleks sugugi aega. Sinu huvi on vaid üksainus sähvatus, mis kiiresti kustub. Lähed põlema, kui tuleb mõte midagi teha, ometi läheb see tunne õige pea sujuvalt üle laisklemiseks ja apaatiaks. Hamstrid langevad pärast aktiivsusperioodi sügavasse unne. Võid oma hoolealuse unustada, ei pruugi talle tähelepanu osutada, samas pead arvestama sellega, et su hamster on oma peremehe koopia — ta mõistab ja andestab sulle.

Kalad

Sa jumaldad loodust — ookeani, põldusid, metsa ja loomulikult oma isiklikku aeda. Sulle meeldib jälgida, kuidas sipelgas veab männiokast, kuidas mesilane korjab õietolmu… Märkad kõige peenemaid detaile.

Sulle meeldib, kui kõik on reeglite järgi — omal kohal. Sa mõtiskled palju igasuguste asjade üle. Oled väga sõltumatu ning kindlasti vajad oma isiklikku ruumi, kuhu teised ei ulatu. Eksootiliste kalakeste omanikud kalduvad fantaseerima, neile meeldib sattuda seiklustesse ning nad armastavad reisida.

Allikas: Buduaar – Lemmikloom reedab oma peremehe iseloomu

  • Tule trenni!
    Koerte trennid
  • Saagem sõpradeks

  • Raamat “43 trikki koertele”
    Raamat "43 trikki koertele"
  • Meie toetame
  • Meie liikmelisus
  • Chihuahua Sõprade Liit | Registrikood: 80343122 | Telefon: (+372) 503 7388 | E-post: info@chihu.ee | a/a: 221056303035 Swedbank