Chihuahua Sõprade Liit Facebookis
Chihuahua Sõprade Liit Twitteris
Chihuahua Sõprade Liit Instagram

Mida paljastab inimese kohta see, kas talle meeldivad kassid või koerad?

10. juuni, 2015

Mida paljastab inimese kohta see, kas talle meeldivad kassid või koerad?Kas see, kui keegi on n-ö kassi- või koerainimene (või mõlemad või ei kumbki) paljastab tema kohta midagi? Sel teemal on läbi viidud mitmeid uuringud ja on selgunud, et paljastab küll.

Pole vast mingi üllatus, et kassid ja koerad erinevad teineteisest mitmel moel. Koera võtmine on suuresti sotsiaalne kogemus, tänu sellele, et koeraga tuleb jalutamas käia. Armas koer – eriti kutsikas – kutsub teisi inimesi ja imetlejaid ligi. Parkides võib tänu koertele nii mõnegi võõraga sõbraks saada, kirjutab Psychology Today.

Koeraga tuleb ka palju rohkem vaeva näha, mis ütleb juba nii mõndagi. Kas see tähendab, et koerainimesed on valmis suhete nimel rohkem tööd tegema ja nad on avatumad suhtlejad kui kassiinimesed?

Kasside kohta tuleb öelda seda, et kassiinimesed annavad oma allkirja pikemaajalisele lepingule, kuna kassid kipuvad koertest kauem elama. Kas kassiomanikeks sobivad siis need, keda saab kindlasti usaldada ja kellega on tore veeta vaikseid õhtuid kodus? Mõnes mõttes on vale öelda, et inimene on kassi omanik, kuna kasside jaoks on asi vastupidi: nemad võtavad hoopis inimese omaks. See eristab kassiinimesi koerainimestest – neil pole vaja välist heakskiitu, mida koeraomanikud sageli oma lemmiklooma tõttu saavad.

Kassiinimesi võib pidada iseseisvamaks ja nad saavad paremini omaette hakkama, täpselt nagu kassid. Kassiinimesed ei puutu oma lemmiklooma tõttu sageli teistega kokku, kassi näevad ju ainult need, kes sulle külla tulevad. Ent internetiavarustes on lood sootuks teised. Kübermaailma staarid on just kassid, mitte koerad. Kassid on populaarsed nii Facebookis, YouTube’is kui Instagramis. Grumpy Cat ehk «pahur kass» on tõeline internetistaar, kes toob oma omanikule kenakese summa sisse.

Seega, kui oled kindlalt otsustanud, et sulle meeldivad vaid kassid või koerad, siis kindlasti on teatud asjad, mis sind iseloomustavad. Siin on kolm näidet.

1. Koerainimesed on ekstravertsemad

Teadlased on kindlaks teinud, et koeraomanikud on ekstravertsemad ja vähem neurootilised kui kassiomanikud. Samas näitas sama uuring, et kassiinimesed on uutele kogemustele rohkem avatud kui koerainimesed.

2. Kassiinimesed on intelligentsemad ja uudishimulikumad

Kassiinimesed on introvertsemad, tundlikumad ja neil on vähem eelarvamusi kui koerainimestel. Sama uuring näitas koerainimeste kohta, et nemad on paremad suhtlejad ja elavama loomuga. Kassiinimesed on pigem teisitimõtlejad, kes sooritavad intelligentsust mõõtvaid teste paremini.

Selgus seegi, et inimesi ajendavad lemmikloomi võtma erinevad asjad: 38 protsenti koeraomanikest tahtis omale kaaslast ja 45,6 protsenti kassiomanikest armastust.

3. Lemmikloom võib peegeldada sinu maailmavaadet

Üks uuring tõestas, et liberaalse maailmavaatega inimesed eelistavad kasse ja konservatiivse maailmavaatega inimesed koeri. Kuna usutakse, et inimesed eelistavad lemmikloomi, kes sobivad kokku nende endi iseloomuga, siis võib öelda, et koeraomanikud eelistavad neid loomi, kes neile alluksid, mistõttu võib koeraomanikke iseloomustada soov domineerida.

Allikas: Mida paljastab inimese kohta see, kas talle meeldivad kassid või koerad? – naine24.ee

  • Tule trenni!
    Koerte trennid
  • Saagem sõpradeks

  • Raamat “43 trikki koertele”
    Raamat "43 trikki koertele"
  • Meie toetame
  • Meie liikmelisus
  • Chihuahua Sõprade Liit | Registrikood: 80343122 | Telefon: (+372) 503 7388 | E-post: info@chihu.ee | a/a: 221056303035 Swedbank