Chihuahua Sõprade Liit Facebookis
Chihuahua Sõprade Liit Twitteris
Chihuahua Sõprade Liit Instagram

Tubased mängud koos koeraga

13. dets., 2019

Tubased mängud koeraga

Kui väljas on kõva pakane või raju lumetorm on muidugi enamusel koertest jalutuskäik tavapärasest lühem. Et koeral kodus konutades igav ei hakkaks ja koer kurvaks ei muutuks, soovitan mõned hoogsad tubased mängud.

Võta pesukauss ja aseta ruumi keskele, lase koeral sisse ja välja hüpata ning premeeri teda maiuse ja kiitustega. Nüüd keera aga kauss tagurpidi ning suuna koera esikäppasid kausile panema ja üle kausi liikuma tagakäppasid kausile jättes. Kui see kõik tehtud saab ja maiused on alla neelatud, on ta väsinud ja keerab mõnuga pesasse puhkama.

Peida ennast kappi või kardina taha nii, et koer ei näe seda. Nüüd hüüa teda ja las ta otsib sind. Kui ta su leiab, anna maiust ja silita.

Aseta toolid vahedega ritta ja lase koeral sealt alt edasi-tagasi läbi joosta, teda vahepeal premeerides. Järgmiseks nihuta toolid sikk-sakki ja meelita ta toolide jalgade vahel slaalomit tegema.

Võta kolm papist topsi. Tee nendest ühele augud sisse. Aseta topsid koera ette ritta ja pane aukudega topsi alla maiused. Kui koer topse jälgib, muuda nende asukohti ja lase koeral maiused leida. See on väga lõbus ja koera arendav, lisaks saab ta selmoel kätte kogu söögikorra ja on tegevusest väga haaratud.

Pane papist topsid üksteise otsa torniks ja meelita koer nina või käpaga seda ümber lükkama. Kui kõige alumise topsi alt maius välja tuleb, on su lemmik õnnelik.

Aseta vaiba alla maius ja kutsu koer otsima. Kui ta selle leiab, on rõõmu ja elevust kuhjaga.

Viska krõbinaid ühekaupa ruumi erinevatesse kaugematesse nurkadesse. See on väga hoogne ja koera jaoks haarav tegevus.

Paksu lume korral võta õue kaasa kelk ja soe tekike, mille peaks kelgu põhja asetama. Meelita koer maiusega kelgule ja premeeri teda, kui ta on istunud või lamanud. Hakka tasapisi kelku edasi tõmbama, seejuures maiust koera nina ees hoides ja aegajalt talle seda andes. Kui koer on rahulik ja püsib kenasti kelgul, tee hoogu juurde. Nii saate ka väga paksu lume korral koeraga pikemalt õues olla ja lõbusalt talve nautida. Mäest alla aga kelku koeraga lasta ei tohi, see ei oleks kindlasti enam turvaline.

Osta koerale ka arendavaid nuputamismänge ja tee talle sagedamini pai, nii ei teki koeral igavust, mis võib viia ta pahategudele. Igavuses koer otsib ise omale tegevust ja paraku see peremeest ei rõõmusta. Vii oma koer mõnda koertekooli trenni, siis saab iga ilmaga siseruumis elevust, tegevust ja seltsielu.

Väikesekasvulistele koertele korraldab Chihuahua Sõprade Liit korra kuus pühapäeviti mängutunde ja igal teisipäeval saab koera tuua trikke õppima ja agilitrick rajale jooksma. Samuti saab trikke õpetada ka raamatut “43 trikki koertele” kasutades või Chihuahua Sõprade Liidu YouTube kanali (https://www.youtube.com/c/chihuee) videotelt õppides lõbusalt aega veeta.

Raamatu “43 trikki koertele” autor
Chihuahua Sõprade Liidu juht
Chihuahuade trikikooli treener

Krista Laanet

  • Tule trenni!
    Koerte trennid
  • Saagem sõpradeks

  • Raamat “43 trikki koertele”
    Raamat "43 trikki koertele"
  • Meie toetame
  • Meie liikmelisus
  • Chihuahua Sõprade Liit | Registrikood: 80343122 | Telefon: (+372) 503 7388 | E-post: info@chihu.ee | a/a: 221056303035 Swedbank