Chihuahua Sõprade Liit Facebookis
Chihuahua Sõprade Liit Twitteris
Chihuahua Sõprade Liit Instagram

Mitte igas peres ei pea olema lemmikloom

22. aug., 2012

Lugedes artiklit, mille autor “näitas” lihtsate arvutustega, mismoodi lemmiklooma ravimiseks kulub “tervelt” kuuskümmend eurot ja mistõttu lemmikloom tuleb abita surema jätta, tekkis kindel veendumus, et mitte igas peres ei pea olema lemmiklooma.

Lemmiklooma võttes tuleb kõikvõimalike kuludega arvestada. Naabrite hoovil ringituterdav kutsikas võib olla armas, aga kui tulevikku vaadates pole raha looma võimalikuks ravimiseks, steriliseerimiseks, kiibistamiseks ja vaktsineerimiseks, rääkimata looma söötmisest või talle sobiva eluaseme hankimiseks, siis jäta parem loom võtmata.

Loomade pidamine tähendab paarist aastast kuni mitmeteistkümne aastani ulatuvat lisakulu.

Loomade pidamine tähendab paarist aastast kuni mitmeteistkümne aastani ulatuvat lisakulu. Suur, üle kolmekümne kilo kaaluv koer juba ainuüksi sööb üle kuuekümne euro endale sisse iga kuu, eeldusel, et koerale antakse ikka sobivat toitu, mitte toidujäänuseid ja kõige odavamat poe-Chappit, mis põhjustab eriti kutsikatel erinevaid luuhädasid, kõhuprobleeme jne. Kassi liivakastist tuleb iga päev klombid välja tõsta ja liiva ennast vähemalt kord nädalas vahetada. Rottidel-hiirtel on vajalik suur puur – kurb on vaadata rotte, kes on kängitsetud nii väikesesse puuri, et tal pole ei ronimis- ega jooksmisruumi. Korralikud närilistepuurid maksavad samuti palju.

Üllataval kombel sai antud artikkel tohutult positiivse vastukaja. Pidi mitu lehekülge läbi sirvima, enne kui hakkasid tulema kained, “ei maksa siis looma võtta!” kommentaarid.

Lapsi ja loomi ei soetata, kui nende eest hoolitsemiseks pole võimalusi. Keegi ei kujuta ju ette, et laps jäetaks ilma uutest rõivastest, mähkmetest, söögist, sest raha ei ole? Kas keegi kujutab ette pealkirja: “Eestlasel pole muud valikut kui jätta oma laps nälga surema?” Ei kujuta.

Samuti on lemmikloomad pereliikmed, ustavad ja lojaalsed surmani, nende heaks ei tohiks olla vajadusel isegi enda kõhu kõrvalt näpistamine liiga suur ohver.

Ja kui sinu arvates on ka 60+ eurot looma elu päästmiseks või kannatuste lõpetamiseks liiga suur summa, siis soovitan endale aiast kivi võtta aknalauale, joonistage nägu pähe ja ongi lemmikloom, mis raha ja aega ei nõua.

Allikas: Mitte igas peres ei pea olema lemmikloom – Rahva hääl

  • Tule trenni!
    Koerte trennid
  • Saagem sõpradeks

  • Raamat “43 trikki koertele”
    Raamat "43 trikki koertele"
  • Meie toetame
  • Meie liikmelisus
  • Chihuahua Sõprade Liit | Registrikood: 80343122 | Telefon: (+372) 503 7388 | E-post: info@chihu.ee | a/a: 221056303035 Swedbank