Chihuahua Sõprade Liit Facebookis
Chihuahua Sõprade Liit Twitteris
Chihuahua Sõprade Liit Instagram

Värskendavad vahepealad: veterinaarid soovitavad maiuspalasid, mida koerale palaval suvepäeval pakkuda

19. juuni, 2018

Ootamatult kätte jõudnud suve puhul tasub lemmiklooma menüüsse lisada värsket. Toome välja 10 veterinaaride poolt heaks kiidetud nutikat maiuspala, mida oma lemmikule palaval päeval pakkuda võid.

Oluline on seejuures aga meeles pidada, et lemmiku toidumenüüsse uue toiduaine lisamisel tasub konsulteerida oma veterinaariga. Uusi toiduained tutvusta koerale tasa ja targu ning väikestes kogustes, et kõht korrast ära ei läheks.

Värsked porgandid

Porgand on hea vaheldus muidu kuivtoitu söövale koerale. See on värske ja krõmpsuv, mis teeb porganist hea närimismaiuse. Kui sa koerale porgandit pakud, siis ära jäta teda järelvalveta, sest kugistamisel võib porgand loomale kurku kinni jääda.

Rohelised oad

Rohelised oad on väga heaks kiudainete allikaks.

Redis

Redis on palaval suvepäeval ideaalne värske maiuspala. “Redis aitab soolestikus toidul edasi liikuda ja palava ilmaga mõjub see koerale ergutavalt,” ütleb Morgan.

Grillitud liha

Suvistel grillõhtutel võid ka oma koerale vahel mõne parema ja värskema maiuspala poetada. Grilli talle tükikene kana- või veiseliha, kuid veendu, et see oleks maitsestamata ning sinna ei oleks lisatud sibulat ega küüslaauku, mis sinu lemmikule ohtlikud on. Väldi ka kondiseid tükke, sest need võivad koerale kurku või seedekulglasse kinni jääda.

Mais

Mais sobib maiustamiseks hästi. Tervet maisitõlvikut ära koerale korraga ette anna, sest see võib endas lämbumisohtu kujutada. Kraabi maisitõlvikult väiksed tükikesed ning sega need näiteks õhtusöögi sisse.

Vahvad isetehtud maiustused koerale

Täida väikene vorm koera konservtoiduga ja torka otsapidi üks kõvem koeraküpsis sinna sisse. Tõsta pisikesed koogikesed sügavkülma ja külmuta need läbi. Seejärel saad armsad koertemaiused, mis on ka vahvaks suviseks kingiideeks mõnele neljajalgsele lemmikule.

Lillkapsas

Värske ja jahe lillkapsas on suurepärane krõmpsuv maiustus sinu lemmikloomale.

Erinevad marjad

Kauaoodatud esimesed maasikad, vaarikad ja mustikad on märgiks, et suvi ei ole enam kaugel. Marjad kasvavad paljudel meist aias ja sageli õpivad koerad neid ise põõsa küljest noppima. Seda ei pea kartma. Need on koerale väga heaks vitamiiniallikaks ja maiuspalaks. Marju võib ka blenderis smuutiks kokku segada ja koerale vedelal kujul pakkuda. Ära nendega liialda, sest marjad sisaldavad üsna palju puuviljasuhkrut.

Õun

“Koort võib koertele anda ja see on suurepärane kiudainete allikas, samuti sisaldab see organismile hädavajalikke vitamiine ja antioksüdante,” sõnab veterinaar. Jälgi, et sa eemaldaks südamiku ja seemned, sest need võivad suures koguses koerale ohtlikud olla.

On ka puuvilju, mida koerale anda ei tohi. Väga ohtlikud on näiteks viinamarjad ja rosinad.

Vesi

“Üks kõige tähtsamaid vahepalasid koerale suvisel päeval on värske vesi. Sageli kipub see ununema,” sõnab New Yorki loomakliiniku veterinaar Ann Hohenhaus. Kui vett külmutada saab sellest teha ka häid maiuseid, mida koer justkui nagu jäätist palaval suvepäeval aias limpsida saab. Pane vesi plastkotti või sobivasse vormi ning külmuta, hiljem eemalda kile ja paku koerale seda kuumal suvepäeval lakkuda.

Allikas: Värskendavad vahepealad: veterinaarid soovitavad maiuspalasid, mida koerale palaval suvepäeval pakkuda – Lemmikloom

  • Tule trenni!
    Koerte trennid
  • Saagem sõpradeks

  • Raamat “43 trikki koertele”
    Raamat "43 trikki koertele"
  • Meie toetame
  • Meie liikmelisus
  • Chihuahua Sõprade Liit | Registrikood: 80343122 | Telefon: (+372) 503 7388 | E-post: info@chihu.ee | a/a: 221056303035 Swedbank