Põhjused, miks koerad on head inimese kehale ja hingele

29. dets., 2015

Põhjused, miks koerad on head inimese kehale ja hingeleLisaks lõppematule armastusele on koerad kasulikud ka meie kehale, hingele ja mõtetele. Portaal Little Things on kokku pannud kaheksa põhjust, kuidas koerad inimest arendavad.

Koerad viivad toast välja

Koeraomanikud saavad end iga päev väga palju liigutada, sest koerad vajavad aktiivseid õueskäike ning pidevat mängimist ja liikumist.

Südameriski vähenemine

Need, kes muretsevad südamehaiguste pärast, võiks kaaluda koera võtmist. Uuringud on näidanud, et koeraomanikel on madalam vererõhk ja kolesterooli tase ning väiksem risk haigestuda südamehaigustesse.

Vaimne tervis paraneb

Ilmselt teavad koeraomanikud hästi, et piisab oma neljajalgse nägemisest, kui tuju kohe tõuseb. Lemmiku olemasolu vähendab stressitaset ning keha toodab rohkem serotoniini, mis muudavad meid rõõmsamaks ja rahulikumaks.

Koeraomanikel on vähem allergiaid

Koeraga üles kasvamine ei anna küll täielikku garantiid, aga uuringud on näidanud, et kui laps kasvab üles koos koeraga, on suurem võimalus, et laps ei muutu allergikuks. Kuna koera karvades on ka palju tolmu, viibib laps võimalike allergeenidega pidevalt koos ning seetõttu on tal tugevam immuunsüsteem.

Koerad teavad, kui midagi on valesti

Koer kodus võib päästa elu, sest koerte taju on tihti parem kui inimestel. Lemmikud tunnevad lähenevaid maavärinaid ning isegi haigusi.

Koerainimestel on palju sõpru

Koeraga jalutamine aitab leida uusi sõpru ja tutvuda teiste koeraomanikega, kellega jagada nii toredaid kogemusi kui aidata raskustes.

Koerad kaitsevad ohu eest

Isegi kui koer pole treenitud valvekoer, on lemmik hea viis end kaitsta. Vargad murravad vähem kodudesse, kus ees ootamas koer ning loomade näol on tegemist ka hea häirekellaga, kes igast kahtlasest liigutusest märku annavad.

Koerad on suurepärased kaaslased

Tihti arvatakse, et vanematele inimestele on koer liiga energiline, ent tegelikult on neljakäpalised sõbrad ka suurepärased seltsilised. Vanematele inimestele on lemmik hea võimalus jalutada ning rahulikke vanaduspäevi nautida.


Kerttu-Kadi Vanamb

Allikas: Põhjused, miks koerad on head inimese kehale ja hingele – Lemmik

 • Viimati lisatud albumid
 • Viimati lisatud artiklid
  Värskendavad vahepealad: veterinaarid soovitavad maiuspalasid, mida koerale palaval suvepäeval pakkuda
  Ootamatult kätte jõudnud suve puhul tasub lemmiklooma menüüsse lisada värsket. Toome välja 10 veterinaaride poolt heaks ...
  Koerte maiusekorvike
  Kaunist ja maitsvat maiusekorvikest on lihtne valmistada. Osta turult suur lehmakeel. Pese külma veega üle ja ...
  Koertetort “Mathilda”
    Sellise suviselt värvika ja oivaliselt maitsva pidutordi retsept on järgmine: Võta kaks kilo värsket loomahakkliha. ...
 • Saagem sõpradeks
 • Meie toetajad
 • Meie toetame
 • Meie liikmelisus
 • Chihuahua Sõprade Liit | Registrikood: 80343122 | Telefon: (+372) 503 7388 | E-post: info@chihu.ee | a/a: 221056303035 Swedbank