Chihuahua Sõprade Liit Facebookis
Chihuahua Sõprade Liit Twitteris
Chihuahua Sõprade Liit Instagram

Tuntud kirbu- ja puugirohi Advantix on tekitanud sülekoertele tõsiseid kannatusi

27. juuni, 2016

Tuntud kirbu- ja puugirohi Adventix on tekitanud sülekoertele tõsiseid kannatusiKoeraomanikud on mures – tuntud kirbu ja puugirohu kasutamine on viinud mitmed sülekoerad loomaarsti erakorralisele visiidile.

Chihuahua Sõprade Liidule on sellel kevad-suvisel perioodil tulnud mitmeid murelikke kirju pisikeste koerte omanikelt, kes on segaduses, millega edaspidi koera kirbu- ja puugihooajal kaitsta, sest tuntud ja seni suhteliselt turvaliseks peetud Advantix on tekitanud mitmeid terviseprobleeme. Toome alljärgnevalt teieni loomaomaniku kirja kirjeldusega vaetult enne jaanipäeva toimunust.

“Õhtul enne magama minekut panime Advantixit kaela piirkonda nahale. Järgmisel hommikul ärgates koer värises ülekeha ja lõõtsutas lakkamatult. Kuna koer vahel väriseb ärgates ka kange pissihäda peale või kui tal on kõht lahti, siis läksin koeraga jalutuskäigule. Väljaheited olid normaalsed. Tuppa tulles koer ikka värises ja lõõtsutas edasi. Helistasin Billy kliinikusse, kust soovitati viivitamatult Loomade Kiirabikliinikusse ette helistada ja kiiremas korras kohale minna. Kiirabikliinikus vaadati koer üle, tehti vereanalüüsid, pesti üleni puhtaks, et rohkem rohtu ei imenduks, anti hapnikku ja jäeti kolmeks tunniks tilguti alla. Vereanalüüsidest selgus, et lõõtsutamise tõttu oli tekkinud dehüdratsioon, ehk loomal oli vedeliku puudus, millest tulenevalt oli vereliblede hulk kehas ebaproportsionaalne. Koerale järele minnes selgitati, et Advantixis on aineid, mis kõigile loomadele ei sobi ja võib esineda komplikatsioone.

Tutvusringkonnas on Advantixit kasutanud loomadel esinenud oksendamist, halba enesetunnet, värisemist, lõõtsutamist, loidu olekut. Äge nahaärritus on sagedaim reaktsioon, mida kogevad enamus koerad pärast antud aine manustamist turjale. Tänu kiirele reageerimisele said loomaarstid minu koera mürgistusele kiirelt jaole ja pärast mõnda tundi tilguti all veetes oli koera enesetunne märgatavalt paranenud. Kuna olen kasutanud antud täpilahust oma koera peal kolm aastat ja varem ei ole midagi sellist esinenud, siis ei osanud halba karta. Ühe koeraomaniku sõnul jagas ta ühe tuubi täpilahust oma kahele chihuahuale kahepeale ära ja siiski oli ühe koera enesetunne nädal aega halb, söögisiu puudus, koer oli loid ja sügas ennast pidevalt. Teisel koeral sarnaseid sümtomeid ei olnud.”

Alternatiivseid vahendeid, mida soovitada puukide ja kirpude vastu ei ole palju, kuid mõned neist on päris tõhusad ja kindlasti ei kahjusta teie lemmiku tervist.

Küüslaauk

Super toime, kuid mitte pikaks ajaks. Haki paar küünt küüslaauku ja pane see koos jalutusrihmaga kilekotti seisma. Vahetult enne jalutusele minekut pane koerale eeterlike õlidega rikastatud kaelarihm ja lisaks hõõru ülejäänud küüslaauk käte vahel ning tõmba üle koera selg, saba, pea, kõrvad ning jalad ja kõhualune. Pikemale ringile minnes võta hakitud küüslaauku ka kaasa, paki see fooliumisse, et eeterlikud õlid ei haihtuks, ainult lõhn ei hoia putukaid eemal.

Lavendel, sidrunhein

Mõlemad taimed on tugevate eeterlike õlidega ja nende lõhn aitab samuti putukaid lemmikust eemale hoida. Toimi samuti, kui sul on aias selliseid taimi, hõõru värskeid õisi ja lehti peovahel ning tõmba lemmiku karv nendega üle. Toime ei ole pikaajaline ja seetõttu tuleb poole tunni pärast toimingut korrata. Neid taimi võib ka õlis leotada ja siis kasutada. Teepuuõli on müügil ja ka see on hea ning looduslik vahend, mida sobib kasutada regulaarselt putukatõrjeks.

Ultraheliripats

Kika lemmikloomakauplustes on müügil ultraheliripats – väga hästi toimiv vahend. Ripats tuleb kaelarihmale kogu suveks jätta ja hoida rihm kaelas ööpäevaringselt, kuna toimet aitab hoida ripatsi pidev liikumine. Ripatsit võib kasutada koos taimsete tõrjevahenditega ja tulemus on hea. Ühe pere kaks chihuahuat on sellise kombineeritud puugitõrjega mööda põlde ja metsi jooksnud kaks suve ning puuke ega kirpe ei ole neilt leitud. Kahtlemata on iga koer isiksus koos oma kehatemperatuuri ja verenäitajatega ja 100-protsendilist garantiid ei saa keegi anda, kuid proovida soovitame siiski ohutuid vahendeid.

Rõõmsat ning ohutut suve soovib teile
Chihuahua Sõprade Liit

  • Tule trenni!
    Koerte trennid
  • Saagem sõpradeks

  • Raamat “43 trikki koertele”
    Raamat "43 trikki koertele"
  • Meie toetame
  • Meie liikmelisus
  • Chihuahua Sõprade Liit | Registrikood: 80343122 | Telefon: (+372) 503 7388 | E-post: info@chihu.ee | a/a: 221056303035 Swedbank